Наш Киев
   Главная arrow Деснянский район


 
 
Главная
История Киева
Новости

 
 

Погода
 


 
 

Церкви и Храмы
 
Церкви и храмы
Реклама:
 
 

 
 

Деснянский район

Деснянский район Землі, на яких розташувався Деснянський район м. Києва, мають давню історію.
Як відомо, Київ за часів середновіччя був містом-фортецею. В системі його оборонних споруд значну роль відігравали навколишні містечка, що мали укріплені замки. На півночі це був Вишгород, на півдні - Трипілля, на сході - Вигурівщина, розташована біля річки Десенки.
Виникнення фортеці Городець вчені відносять до кінця Х-ХІ століть. З цього часу починається безперервна історія Вигурівщини, яка колись називалась Милославичі, про що є згадування в Іпатієвському літописі 1151 року.
В писемних джерелах ХVI-XVII століть Вигурівщина згадується як місцевість, подарована власником Яном Вигурою (звідси, ймовірно, і походить назва місцевості) Михайлівському Золотоверхому монастирю, що було юридично закріплено універсалом Богдана Хмельницького в 1654 році.
Перша письмова згадка про землі, на яких розташовано Деснянський район міста Києва належить до 1667 року.
За часів Київської Русі тут був заміський палац з угіддями Юрія Долгорукого, що називався "Раєм". Звідси відкривався чудовий краєвид правого берега Дніпра, прикрашений золотими склепіннями київських соборів.
Згодом ці стародавні землі входили до складу Броварської, потім - Микільсько-Слобідської волостей Остерського уїзду Чернігівської губернії.
В 1927 році територія перейшла в підпорядкування Київської міськради, а в 1932 році - увійшла до складу Петровського (Подільського) району м.Києва.
В 1935 році на базі земель селищ Осокорки, Позняки, Биківня, Аварійного, хуторів Червоного та ім. Т. Шевченка, бувших слобідок Микільської, Кухмистерської, Воскресенської та Передміської було створено Дарницький район, з території якого в 1969 році було виділено Дніпровський район, частина якого в 1987 році, в свою чергу, відійшла до сучасного Деснянського (Ватутінського) району.

 
 
 
Киев сегодня
 
Карта Киева
Про Киев
Голосеевский район
Дарницкий район
Деснянский район
Днепровский район
Оболонский район
Печерский район
Подольский район
Святошинский район
Соломенский район
Шевченковский район

 
 

Транспорт Киева
 
Автобусные маршруты
Троллейбусные маршруты
Трамвайные маршруты
Маршрутные такси
Такси
Авиатранспорт
Метро
Фуникулер

 
 

Полезные телефоны
 
Аварийные службы
Телефоны доверия
Транспортные службы
Медицинские службы
Службы связи
Справочные телефоны

 
 
На правах рекламы:
 
 
 

 
Все про Киев © 2013