Наш Киев
   Главная arrow Днепровский район


 
 
Главная
История Киева
Новости

 
 

Погода
 


 
 

Церкви и Храмы
 
Церкви и храмы
Реклама:
 
 

 
 

Днепровский район

Днепровский район Історична назва місцевості та села (слобідки) у лівобережній частині Києва в Дніпровському районі на північ від Дарниці і на південь від Вигурівщини.

З першої третини XVI ст. відома як "земля Євстафіївська", оскільки належала Остафію (Остапу, Євстафію) Дашкевичу — військовому діячу з бояр Київщини, старості канівському і черкаському, який залучав українське козацтво на державну службу по охороні придніпровських земель від нападів кримських татар. Він подарував ці землі спорудженій його коштом на Подолі Воскресенській церкві, звідси й назва — Воскресенська слобідка. За розпорядженням київського губернатора князя Д.М. Голіцина В. була відібрана у церкви і отримала статус рангового маєтку київських губернаторів та комендантів Печерської фортеці, 1786 остаточно перейшла в казенне володіння. До складу Києва ввійшла 1933. Впродовж 60—80-х рр. XX ст. тут велося інтенсивне житлове будівництво, внаслідок чого слобідку (крім садиб по вул. Марка Черемшини) було знесено, а на її місці і поруч, навколо озера Райдужного (Радуниці) постали Воскресенський та Райдужний житлові масиви.

На левом берегу Днепра напротив Гидропарка расположен жилой массив Русановка. На этом месте в древности находилось урочище, земли которого принадлежали киевским монастырям. По документам 16 – 17 века урочище значится под названием «грунт Русановский». В урочище находилось село Русанов, входившее в Киевский полк. Основная застройка массива производилась в 1961 – 1974 году. Территория под застройку была намыта песком на высоту, предохраняющую массив от затопления во время весеннего паводка. Карьером для гидронамыва послужило русло Русановского залива и специально проложенного проточного обводного канала. Обводной канал, и его фонтаны образуют особую, присущую только Русановке панораму. Русановка имеет второе название – Киевская Венеция.

 
 
 
Киев сегодня
 
Карта Киева
Про Киев
Голосеевский район
Дарницкий район
Деснянский район
Днепровский район
Оболонский район
Печерский район
Подольский район
Святошинский район
Соломенский район
Шевченковский район

 
 

Транспорт Киева
 
Автобусные маршруты
Троллейбусные маршруты
Трамвайные маршруты
Маршрутные такси
Такси
Авиатранспорт
Метро
Фуникулер

 
 

Полезные телефоны
 
Аварийные службы
Телефоны доверия
Транспортные службы
Медицинские службы
Службы связи
Справочные телефоны

 
 
На правах рекламы:
 
 
 

 
Все про Киев © 2013